Gençlik

Gençlik Filmi Afişi

Gençlik Filmi AfişiEski bir orkestra şefi olan Fred Ballinger ve sinema yönetmeni olan en yakın arkadaşı Mick Boyle, Alpler’de yaptıkları tatilde, sonuna doğru geldikleri hayatlarıyla yüzleşirler. İki dost, sevinçleri ve hüzünleri, doğruları ve yanlışlarıyla hayatın nasıl geçtiğini düşünürken hayatlarından geçmiş olan sevdiklerinin acısını da paylaşırlar.

Ailesi yerine müziği seçtiği için kızı tarafından suçlanan Fred(Michael Caine), gerçekleri kızına göstermek isterken bir yandan da alt üst olan hayatını toparlamasında ona yardımcı olmaya çalışır. Son filmini bir vasiyetname olarak bırakmak isteyen Mick(Harvey Keitel) ise hayranı olduğu, hatta aşığı olduğu kadınla yıllar sonra son kez görüşme şansı bulur ama aralarında tüm planlarını yıkacak bir konuşma geçer.

İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino’nun yönettiği filmin başrol oyuncuları Michael Caine ve Harvey Keitel, Alpler’in eşsiz manzarı eşliğinde eşsiz bir oyunculuk sergiliyorlar… Etkisi öyle yüksek bir film ki izleyicinin film bittiğinde bile “Ben bu hayatta neler yaptım?” sorusunu kendisine sormaması mümkün değil… Gerçekten bu filme kadar en son ne zaman 70 yaşımı hayal ettim? En son ne zaman hayatımın son günleri nasıl geçecek? diye düşündüm. En son ne zaman hayatımın son günlerinde tüm sevdiklerimi kaybetmiş olma ihtimaliyle korktum?..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir