Joker

Joker Film Afişi

Joker Film Afişi2019 yılında yayınlanmış filmler arasında en çok ses getiren filmlerden biri olan ve baş rol oyuncusu Joaquin Phoenix’in destansı oyunculuk performansıyla izleyenleri mest ettiği film Joker.

Çizgi roman olarak dünyaya sunula Batman karakterinin azılı düşmanı, Gotham şehrinin baş belası Joker karakterinin doğuşu, bir diğer deyişle komedyen olma hayaliyle yaşayan ve geçimini sürdürmek için palyaçoluk yapan Arthur Fleck’in Joker’e dönüşümünün hikayesi anlatılıyor filmde.

Bir sinema/çizgi roman karakteri için yapılmış ender biyografik filmlerden biri olan ve esas olarak dram dalında kategorize edilmiş filmler arasında şu ana kadar en çok izlenen ve hasılat yapma özelliğini taşıyan filmin baş rolünde Joaquin Phoenix yer alırken kendisine çok önemli bir rolde olmamasına rağmen Hollywood’un efsane ismi Robert De Niro eşlik ediyor.

Müzikleri, renkleri ve filmin en öne çıkan özelliği olarak not edilmesi gereken oyunculuk performanslarıyla harikulade bir film keyfi sunuyor Joker…

Yalnızca Batman efsanesi üzerinde düşünmek gerekirse Joker filminde Arthur Fleck’in orta yaşlı bir adam olarak 7-8 yaşlarında olduğu görülebilen Bruce Wayne’i ziyaretinin biraz kafa karıştırıcı olduğu söylenebilir. Çünkü hem 1989 yılında hem de 2008 yılında yayınlanmış Batman filmlerinde düşman olarak karşı karşıya gelmiş olan Batman ve Joker arasında bu kadar fazla yaş farkının olduğunu kabullenmek imkansız… Joker, yetişkin ve hatta orta yaşlarına gelmiş bir Bruce Wayne’in karşısına çıkabilecek bir karakter olamaz sanırım.

Joker Film AfişiJoker Film Afişi

Film o kadar iyi ki dünya genelinde yüzbinlerce izleyici tarafından ortalama 8,8 puan almış durumda.

İzlemenizi tavsiye ederim.

Kadrosundaki Christopher Lloyd, Danny DeVito ve Jack Nicholson gibi isimlerle dikkat çeken Guguk Kuşu hakkında bilgi almak ve Guguk Kuşu izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir