Kadın Affetmez

Kadın Affetmez - Film Afişi

Amerikan iç savaşı sırasında Virginia’da kızlara özel eğitim veren özel bir okulda yaşanan olayları konu alıyor film.

İç savaş sebebiyle pek çok öğrencinin terk ettiği ve yalnızca 5-6 öğrencinin başka da sığınacak bir yer bulamaması sebebiyle kaldığı özel okulda, ormanda yürüyüşe çıkan genç Amy, yaralanmış bir askerle karşılaşır. Okulda aynı zamanda dini eğitim de alan Amy, biraz da çocukluğun getirdiği saf duygularla yaralı askere yardımcı olur ve askeri okula kadar getirir. Yaralı askerin okula gelişi okuldaki disiplini biraz da olsa bozar ancak askerin sağlığına kavuşmasının ardından uzun süredir erkeklerle iletişimi olmamış bazı eğitmenleri ve ergin kızları etkilemeye başlar.

Savaştan uzak durabilmek için okulun gündelik işlerine yardım etmeye başlayan Onbaşı McBurney ise kadınların kendisine gösterdiği ilgiyi karşılıksız bırakmaz. Ve işte bu noktada işler bir anda kontrolden çıkar…

Yukarıda bahsettiğim gibi olsa sanki elle tutulur bir film olabilirdi “The Beguiled” ancak olayın işleniş ve ilerleyiş şekli o kadar durağan ki filmi izlerken geçen sürede sanki hiçbir şey olmuyormuş gibi bir hisse kapılıyorsunuz.

Oyuncu kadrosundaki 3 büyük ismin varlığı dahi filmi katlanılır hale getirmiyor ne yazık ki… Tüm unsurlarıyla tam bir dram filmi.

Kadrosundaki Stacy Martin gibi isimlerle dikkat çeken İtiraf: Bölüm 2 hakkında bilgi almak ve İtiraf: Bölüm 2 izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir