Kaptan Fantastik

Kaptan Fantastik - Film Afişi

Kaptan Fantastik - Film Afişi

Çok sevdiği eşiyle birlikte medeniyetten uzak bir hayata başlayan ve kurdukları dünyalarında çocuklarını hiç alışık olunmadık şekilde dünyaya getiren, büyüten Ben ve ailesinin hikayesi anlatılıyor filmde.

Dünyaya ve kurulmuş düzene bakışları tamamen farklı olan, eğitim ve zeka seviyeleri ortalamanın çok üstünde olan Ben ve karısı; çocuklarına ilkel insanlarmış gibi avcılık eğitimi verip ve çağın çok ilerisinde bireylermişçesine bilim ve felsefeyle öğretiyorlar. Aldıkları eğitim her ne kadar yasal olmasa da herkesten kat ve kat üstün bireyler olarak yetişiyor ailenin 6 çocuğu… Bu masalsı hayat, Ben’in çok sevdiği karısı ve çocukların tutkuyla bağlı oldukları annelerinin ölümü üzerine kendilerine ait dünyalarından çıktıklarında tepe taklak oluyor. Dışarıdaki yaşamı ve kitaplardakinden farklı olan işleyişi gördüklerinde ne yapacaklarını bilemeyen çocuklar çok sevdikleri ailelerinin hayatlarına dair verdikleri kararı sorgulamaya başlıyorlar…

Amerika’daki ve neredeyse tüm dünyaya yayılmış olan düzenin açıkça eleştirildiği, ütopik de olsa hayatın nasıl olması gerektiğine dair çok güzel mesajların verildiği; Yüzüklerin Efendisi’ndeki muhteşem Aragorn’u canlandıran Viggo Mortensen’in, Yüzüklerin Efendisi’nden sonra rol aldığı ve en iyilerinden olan harika bir film Kaptan Fantastik.

Keşke gerçek olabilse ve insanlar zincirlerinden kurtulabilse fikri yaratan; çocukların öğrenimi konusunda değil belki ama eğitimi konusunda her anne babanın izlemesi gereken bir film. Tavsiye ederim.

Filmin IMDb Puanı

Filmin IMDb Puanı7,9

Kadrosundaki Blake Lively, Jason Clarke ve Yvonne Strahovski gibi isimlerle dikkat çeken Tek Gördüğüm Sensin hakkında bilgi almak ve Tek Gördüğüm Sensin izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir