Kardeş Gibiydiler

Kardeş Gibiydiler - Film Afişi

Kardeş Gibiydiler - Film AfişiÇocuk yaşta yapılan hataların ve karşılaşılan kötü insanların, geleceği ne kadar çok etkilediği üzerine harika bir film “Kardeş Gibiydiler”.

Aynı mahallede yaşayan ve sorunlu aileleri olan 4 küçük arkadaş, zorlu geçen hayatlarını ancak bir araya geldiklerinde unutur ve çocukluklarını ancak birlikteyken yaşayabilir. Küçük yaşlarına rağmen büyük hayalleri olan, imkansızlıklar içinde kendilerine imkan yaratmaya çalışan ve tüm dertlerine rağmen eğlenebilmek için her şeyi yapan çocuklar, yaptıkları ufak bir hatanın karşılığını büyük bir cezayla öderler. Sebep oldukları kaza sonrasında ıslah evine düşen ve en güzel yıllarını ıslah evinde şiddet görerek ve taciz edilerek geçiren çocuklar rüzgarda savrulan bir yaprakmış gibi savrularak dağılırlar. Islah evinde gördükleri şiddetin etkisiyle kimi intikam için kötü adama dönüşürken kimi ise intikamını adalet karşısında alabilmek için iyi adam olmayı seçer.

1996 yılında vizyona giren ve vizyona girdiği dönemde kadrosundaki büyük isimler ve konusu itibariyle büyük ses getiren film; ıslah evlerindeki çocuk tecavüzlerini duyuran belki de ilk film olarak büyük olay yaratmıştı. Yürek burkan konusu gerek çocuk oyuncuların gerekse kadrosundaki yıldız isimlerin (Kevin Bacon, Robert De Niro, Dustin Hoffman, Brad Pitt) performanslarıyla izleyicinin içine işlemeyi başarıyor.

Sleepers olarak bilinen ve ülkemizde Suskunlar adıyla bir diziye çevrilen Kardeş Gibiydiler filmini izlemenizi öneriyorum.

Kadrosundaki Ian McKellen gibi isimlerle dikkat çeken Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı hakkında bilgi almak ve Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir