Kayıp Şehir

Kayıp Şehir - Film Afişi

Kayıp Şehir - Film Afişi

Profesör bir baba, biri gece kulübü sahibi, ikisi devrimci 3 çocuk ve birbirlerine sımsıkı bağlı büyük bir aile…

Çalkalanan ülkede yaşanması tedirginlikle beklenen devrimin gölgesi altında geçen zor günlerde ülkenin başkenti Havana’daki zenginleri eğlendiren gece kulübünün sahibi Fico Fellove (Andy Garcia) ve profesör babası, ülkeye refahın ancak demokrasi ile geleceğini savunurlarken ailenin en küçük iki çocuğu Luis ve Ricardo ise mevcut rejimin değişmesi ve devrim yapılması gerektiğini savunur.

Düşüncelerini ilerleten ve düzenlenen tüm faaliyetlere katılan kardeşlerden biri bir çatışmada hayatını kaybeder. Diğeri ise Fidel Castro’nun ordusuna katılarak devrim mücadelesine önderlik eder.

Özgür düşünceyi ve demokrasiyi savunan baba ve büyük oğlu, devrimden sonraki Küba’nın korktuklarından çok daha kötü olduğunu görürler. Tüm varlıklarını satan Fico, Küba’yı terk eder…

Başarılı olmuş her devrim gibi Küba devriminin de şimdiye kadar gösterilmiş olumlu yanlarının tam tersi bu kez gösteriliyor. Fidel Castro ve Ernesto Che Guevara ortak yapımı olan Küba devrimine farklı bir açıdan bakılmış filmde.

Her ne kadar kaos ve anarşinin sürekli ön planda olduğu bir film olsa da müzik dolu ve keyifli olduğunu da söylemek mümkün. Bu yüzden izlemenizi tavsiye ederim.

Filmin IMDb Puanı

Filmin IMDb Puanı6,7

Kadrosundaki Drew Barrymore, Kate Beckinsale ve Robert De Niro gibi isimlerle dikkat çeken Herkesin Keyfi Yerinde hakkında bilgi almak ve Herkesin Keyfi Yerinde izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir