Mükemmel Bir Gün

Mükemmel Bir Gün - Film Afişi

Mükemmel Bir Gün - Film Afişi1995’te, Balkanlar’da Sırpların Bosnalı Müslümanlara yaptığı kıyımı ve savaşın acısını farklı bir bakış açısıyla anlatan güzel bir film Mükemmel Bir Gün.

90lı yıllarda yurtdışından aldıkları destekle cesaretlenerek yıllarca bir arada yaşadıkları Bosnalı Müslümanları çocuk, genç, yaşlı, kadın fark etmeksizin acımasızca katladen ve olabilecek tüm savaş suçlarını işleyen Sırplar, bir zaman sonra (yeterince kan aktığına ikna olduklarında) Birleşmiş Milletler’in askeri güçlerinin müdahalesiyle durmak zorunda kalırlar. Bu müdahale sırasında sivil halkı korumak ve ihityaçlarını karşılamayabilmek adına bölgeye giden sivil toplum örgütleri, yaşanan insanlık dışı şartlarda görev yapmaya çalışırlar.

Bu sivil örgütlerden birine mensup 4 ekip arkadaşının yaşadıklarını, bölge halkına yardım etme çabalarını ve bu çalışmaları sırasında gerek Birleşmiş Milletler gerekse de Sırp militanlar tarafından yaşadıkları engellemeler anlatılıyor filmde.

Baş rollerinde Tim Robbins ve Benicio Del Toro’nun yer aldığı harika bir film. Hikayesi ve oyunculuklarıyla o dönem yaşananları öğrenmek isteyenlerin mutlaka izlemesi gerekiyor.

Filmin IMDb Puanı

Filmin IMDb Puanı6,8

Kadrosundaki Hayley Atwell, Keira Knightley ve Ralph Fiennes gibi isimlerle dikkat çeken Düşes hakkında bilgi almak ve Düşes izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir