Rocky 3

Rocky 3 - Film Afişi

Rocky 3 - Film AfişiEfsanevi Rocky serisinin üçüncü filmi olan 1982 yılı yapımı müthiş bir film “Rocky 3”.

Dünya şampiyonu olmasının ardından hayal ettiği her şeye ve hayata kavuşan Rocky Balboa (Sylvester Stallone), spor kariyerine son vermeyi düşündüğü ve kendini hayır işlerine adadığı bir dönemde, hırsından gözü dönmüş genç bir boksör tarafından tüm medya ve sevenlerinin gözü önünde küçük düşürülür. Yaşadığı gerilimi üzerinden atmak ve yaşadığı saygısızlığı rakibine yedirmek için ringe çıkan şampiyon, genç boksör karşısında ağır bir mağlubiyet alır. Her şeyi elde etmişken kaybettiği tek şey şampiyonluk değildir. En yakın arkadaşı, menajeri ve antrenörü Mickey de bu dönemde hayatını kaybeder. Bir anda kaybetmiş bir adam haline gelen Rocky, eski rakibi Apollo Creed’in yardımıyla Dünya Şampiyonu ünvanını yeniden kazanmak için hazırlanmaya başlar.

Sylvester Stallone’un önünü çektiği oyuncu kadrosunda dönemin ünlü isimlerinden Mr. T ve Hulk Hogan da yer alıyor. İlk iki Rocky filmindeki kadrodan eksilen herhangi bir oyuncu yok. Kadro film için oldukça güçlü ve başarılı… Özellikle ikili diyaloglarda büyük bir başarısı olan senaryo diğer iki filme göre biraz zayıf olsa da yine de iyi bir sürükleyiciliğe sahip. Rocky hayranlarının severek izleyeceği bir film.

Kadrosundaki Sylvester Stallone gibi isimlerle dikkat çeken Rocky 2 hakkında bilgi almak ve Rocky 2 izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir