Suspiria

Suspiria - Film Afişi

Suspiria - Film AfişiBatı Almanya’da bulunan ve tüm dünyaya adını duyurmuş olan bir dans okuluna katılmak için Amerika’dan gelen Susie’nin bu gizemli okulda yaşadıklarını anlatıyor film…

Berlin Duvarı’nın henüz yıkılmadığı, Almanya’nın yokluk içinde çalkantılı yıllar geçirdiği zamanlarda geçen hikayede Naziler döneminden kalma doğa üstü güçlerle iletişimi olan bir grubun etkileri beyaz perdeye aktarılıyor filmde.
Gerek dönemin karanlık yönü gerek konusu işlenilen doğa üstü kötü güçlerin karanlık yüzü filmi iç karartıcı bir hale getirmiş olsa da genel olarak filmin akışı ve yaşattığı gerilim gerçekten çok ama çok iyiydi.

İlk anından sonuna kadar hissedilen anormalliklerin çok bekletmeden ortaya çıkışı filmin yaşattığı duygulara doymanızı sağlıyor.

Oyuncu kadrosundan tanıdık gelecek tek isim olan ünlü oyuncu Dakota Johnson’ın baş rolünde yer aldığı film, dini öğeler kullanılmadan nasıl korku-gerilim filmi yapılır, ayrılık yaşanmadan nasıl dram filmi yapılır konusunda bir ders veriyor.

Suspiria - Film Afişi 2

Suspiria - Film Afişi 2

İzlemenizi tavsiye ederim ancak son 15 dakikasında yaşanan hayal kırıklıklarını görmezden gelmeniz gerek…

Filmin IMDb Puanı7,0

Kadrosundaki Abbie Cornish ve Ben Whishaw gibi isimlerle dikkat çeken Parlak Yıldız hakkında bilgi almak ve Parlak Yıldız izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir