Yağmur Adam

Yağmur Adam - Film Afişi

Yağmur Adam - Film Afişi1989 yılında en iyi film Oscar ödülünü kazanan film Yağmur Adam.

Avrupa’dan getirdiği lüks arabaları Amerika’daki varlıklı kişilere satarak geçimini sağlamaya çalışan Charlie, işlerinin kötü gittiği bir dönemde yıllardır görüşmediği babasının vefat ettiğini öğrenir… Lüks içinde yaşayan zengin babasının tek çocuğu olarak cenazesinde hazır bulunan Charlie, vasiyetname açıklandığında ise hayatının şoklarından birini yaşar… Babasından ona sadece klasik sayılabilecek bir araba kalmıştır. Kalan tüm servetin özel bir rehabilitasyon merkezine bağışlandığını öğrenen Charlie, büyük bir şok daha yaşar.

Otizmli olduğu için küçük yaşlarda bu özel rehabilitasyon merkezine yerleştirilmiş Raymond adında bir abisinin olduğunu öğrenen Charlie, babasının geride bıraktığı mirastan pay almak ve işlerini yoluna koymak için yeni tanıştığı abisinin velayetini almak ister. Birlikte geçirdikleri bazen zorlu bazen eğlenceli kısa zaman zarfında ise duyguları önplana çıkar ve öncesinde kurduğu bencilce planı unutup gider.

1988 yılı yapımı olan ve baş rollerindeki Tom Cruise ile özellikle de Dustin Hoffman’ın şov yaptığı filmde Hoffman, kariyerinin ilk en iyi erkek oyuncu Oscar ödülüne de layık görülüyor. Hoffman’ın en iyi erkek oyuncu ödülünün ve filmin en iyi film Oscar’ının yanında 2 Oscar heykelciğine daha sahip Yağmur Adam.

Gerek senaryosu, gerek oyuncu kalitesi gerekse de akışıyla gerçekten muazzam bir yapım.

Mutlaka izlenmesi gerek.

Filmin IMDb Puanı

Filmin IMDb Puanı8,0

Kadrosundaki Andy Garcia, Blake Lively ve Bradley Cooper gibi isimlerle dikkat çeken Seni Seviyorum New York hakkında bilgi almak ve Seni Seviyorum New York izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir