Bataklığın Sessizliği

Netflix Bataklığın Sessizliği filmi afiş

Netflix Bataklığın Sessizliği filmi afiş2019 yılında çekimleri sonlanan ve 2020 yılında Netflix’te izleyiciyle buluşan bir gerilim filmi “Bataklığın Sessizliği”.

La Casa de Papel dizisinde canlandırdığı Berlin karakteriyle izleyiciler tarafından tanınan ve gerçekleştirdiği başarılı canlandırmayla izleyicilerin büyük beğenisini toplayan Pedro Alonso filmin başrolünde yer alıyor.

İspanyol siyasetindeki ve diplomasisindeki kirliliğe vurgu yapan filmde Pedro Alonso’nun canlandırdığı karakterin ismi yalnızca Q olarak geçiyor.

Q, başarılı bir gerilim ve cinayet romanları yazan bir yazardır. Kaleme aldığı yeni kitabı için araştırmalar yapan Q, diplomasideki büyük düzenbazlıkları ve rüşvet dalgasını farkeder. Eserlerinde hayat verdiği karakterlerin de etkisiyle bu büyük olayların içine giren Q, kendisini ve çevresindekileri büyük tehlikelerin içine sokar…

Pek başarılı olmayan ve doğrusu keyif vermeyen bir film “Bataklığın Sessizliği”. Orta seviyede bir kalitesi bile yok denilebilir… Yalnızca Pedro Alonso, La Casa de Papel’den başka neler yapıyor? merakı içinde olanlar izleyebileceği ama temin ederim ki beğenmeyecekleri bir film.

Filmin IMDb puanı 10 üzerinden 5.

Ne yazık ki böyle bir filmin Netflix’te yayınlanması dahi hayal kırıklığı.

Bir önceki değerlendirme yazımız olan Platform okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir