Dürtü

Dürtü - Film Afişi

Dürtü - Film AfişiYıllar sonra bir araya gelmiş bir grup arkadaşın eğlenceli bir hafta sonu geçirmek için yaptıkları plan hiç hayal etmedikleri şekilde gelişir. Her biri gizlediği hayvansı yanını keşfederken bu keşif diğerleri için hayatta kalma savaşına dönüşür.

Arkadaş grubunun en zengin ve şımarığı olan Neil, tüm dostlarını parti evine davet eder. Organizasyona göre müthiş bir hafta sonu onları beklemektedir. 7 kişilik arkadaş grubunda herkes birbirini sever ancak bir yandan da bir o kadar nefret eder. Buluşmanın ilk akşamında gittikleri çok özel gece kulübünde hayatlarını değiştirecek bambaşka bir tecrübe yaşarlar. Yeni üretilmiş bir uyuşturucu alan gençler aşama aşama içlerinde gizledikleri hayvanla tanışırlar. Uyuşturucuyu her kullandıklarında içlerinden yeni bir dürtü kendini gösterir. Öncelikle gençliği verdiği ateşin de etkisiyle cinsellik, sonrasında çevreye zarar verme ve son aşama olarak da kendine zarar verme dürtüsü kabusa dönen hafta sonunun sebebi olur.

Dünyaca ünlü oyuncu Pierce Brosnan’ın varlığıyla değer kattığı ve izlememde etkili olduğu film, konu olarak aslında çok büyük bir film olmaya aday olmasına rağmen kötü yönetmenlik, kötü oyunculuk ve kötü yapım kalitesiyle basit hal almış ve ortalamanın bile çok çok altında kalmış.

Konusu gereği tabu olarak değerlendirilebilecek her konuyu ve görüntüyü içeren filmde cesur sahnelerin olduğunu kabul etmek gerekir. Ancak kaliteli bir yapım olsa çok daha iyileri olabilirdi hatta kalitesi gereği cesur sahnelere ihtiyacı dahi olmazdı.

Kadrosundaki Brad Pitt, Dustin Hoffman ve Kevin Bacon gibi isimlerle dikkat çeken Kardeş Gibiydiler hakkında bilgi almak ve Kardeş Gibiydiler izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir