Yanlış Kapı

Yanlış Kapı

Yanlış KapıEşi ve çocuklarıyla birlikte mutlu bir hayatı olan Evan Webber(Keanu Reeves), omzundan geçirdiği ameliyat nedeniyle karısının şehir dışındaki sanat sergisine katılamaz ve hafta sonunu evinde geçirmek zorunda kalır. Evde yalnız geçireceği ilk gecede çalan kapıyı açmasıyla birlikte hayatlarının tamamen değişeceği ise asla aklına gelmez…

Bel ve Genesis, arkadaşlarının evinde verilecek olan partiye gitmek isterken kötü bir rastlantı sonucu Webber ailesinin kapısını çalar. Şiddetli yağmurun altında sırılsıklam ıslanmış kızlara yardım etmek isteyen Evan, kızlar için taksi çağırır ve onlara taksi gelene kadar ev sahipliği yapar. Ancak kızların garip davranışları giderek kontrol edilmez bir hale gelir ve Evan’ın gecesi birden cehenneme dönüşür.

İzlenebilir süresi yaklaşık 90 dakika olan, sıkıştırılmış bir film Yanlış Kapı. Hepi topu bir gecede, iki göz evin içinde geçen bir hikaye için aslında uzun denilebilir bile bu süre için… Eski ününe yeniden kavuşmanın çırpınışlarındaki Keanu Reeves için böyle vasat bir filmde başrol oynamak ne kadar akıllıca bir seçim bilemiyorum. Gerilim olduğu kesin ama kalitesinin tartışmaya açık olduğu da bir o kadar net.

Konusu, detayları, oyunculuğu vb konularda çok fazla detaylara girmeye gerek olmayan bir film özetle. Ve özetle şu söylenebilir; anne nasihatlerine kulak asmayan, Müge Anlı’yı hiç izlememiş olan Keanu Reeves’in acı hikayesi.

Kadrosundaki Rebecca Ferguson ve Tom Cruise gibi isimlerle dikkat çeken Görevimiz Tehlike 5 hakkında bilgi almak ve Görevimiz Tehlike 5 izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir