Stajyer

Stajyer - Film Afişi

Stajyer - Film Afişi40 yıllık işinden emekli olduktan sonra klasik bir emeklilik hayatı süren ancak kısa süre sonra 42 yıllık eşini kaybeden 70 yaşındaki Ben Whittaker (Robert De Niro)’ın aşırı durağanlaşan hayatını yeniden hareketlendirmek için yaptıklarını ve sonunda Jules Ostin (Anne Hathaway) adında girişimci genç bir kadına ait olan bir e-giyim şirketinde stajyer olarak işe başlamasını konu alıyor film.

70 yaşında olmasına karşın öğrenmeye ve başarmaya olan azmiyle bir yandan yıkılan ön yargıları bir yandan da hem birer birer gerçekleştirilen hayalleri hem de kurulan dostlukları sımsıcak, insanın içini ısıtan bir şekilde gösteriyor film.

Hollywood’un -gözümde en iyisi olan- en usta sanatçılarından biri olan Robert De Niro’nun başrolünde yer aldığı, güzel oyuncu Anne Hathaway’in mükemmel performansıyla kendisine eşlik ettiği müthiş bir aile filmi Stajyer.

Film her ne kadar “komedi” kategorisinde sınıflandırılmış olsa da kahkahalarla gülebileceğiniz ancak birkaç sahnesi var. Komediden çok bir eğlence ve huzur filmi olduğunu söylemek gerek. Başladığı ilk andan son karesine kadar izleyicinin içine huzur doluyor ve daima bir gülümseme yaratıyor. Güzel senaryosu ve renklerini takdir etmek gerekiyor elbette ve aynı zamanda Anne Hathaway’in performansını da ancak Robert De Niro’yu tek başına izlemek, tek başına değerlendirmek ve yazmak gerekiyor. Bu film, her karaktere hayat verebilmiş bu adamla tanışma isteği uyandırıyor insanda…

Mutlaka izleyin.

Bir önceki değerlendirme yazımız olan 3 Aptal okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir