Müslüm

Müslüm Filmi - Film Afişi

Müslüm Filmi - Film AfişiŞanlıurfa’nın Halfeti ilçesinden doğup bir ülkenin kalbine gömülen bir müzisyenin hayat hikayesinin anlatıldığı son yılların en iyi Türk biyografik filmi Müslüm.

Çocukluğu hiç yerine konularak geçmiş, gençliğinde görmediği, katlanmadığı eziyet kalmamış ancak o dönemin Halk Evleri’nden hocası Limoncu Ali’nin yol göstermesiyle kendine bambaşka bir hayat çizebilmiş bir adamın hikayesi…

Ülke geneline çok geç dokunabilmiş ancak kendi kitlesi tarafından belki de ilk günden itibaren çılgınca bir tutkuyla sevilmiş Müslüm Gürses… Hayatının, vefatının ardından sinemaya aktarılması belki çok daha fazla insanın sevgi ve saygısını kazanmasını sağladı. Keşke sağlığında yapılsaydı?..

Müslüm Akbaş’ı canlandıran genç oyuncu/müzisyen Şahin Kendirci’den başlamak üzere, annesi Emine Akbaş’ı canlandıran Ayça Bingöl’den Muhterem Nur’u canlandıran büyük oyuncu Zerrin Tekindor ve Müslüm Gürses’i Müslüm Gürses’miş gibi oynayan Timuçin Esen’in oyunculuk performansları harika. Ve tabii ki bir de Erkan Can’ın ustalığı var. Olağanüstü… Her biri, keder dolu ve bir yandan da başarı hikayesi olan bu hayat yolculuğunu gerçekten yaşayarak oynamış.

Yapım kalitesi, renkler ve sahneler çok çok iyi. Seçilen müzikler, müziklerin sahneleriyle uyumu ve yarattığı duygular harika. Her yanıyla son yılların en iyi Türk filmleri arasında. Mutlaka ve mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.

Ve Müslüm Gürses’in görüntülerine yer verildiği filmin son dakikaları… Göçüp gittiğine inanamıyor insan o sımsıcak adamın.

Müslüm filmi Ayça Bingöl

Müslüm filmi Ayça Bingöl

Müslüm filmi Erkan Can

Müslüm filmi Şahin Kendirci

Müslüm filmi Şahin Kendirci

Müslüm filmi Zerrin Tekindor

Müslüm filmi Timuçin Esen

Kadrosundaki Bora Akkaş, Gizem Karaca ve Hilmi Cem İntepe gibi isimlerle dikkat çeken Hürkuş: Göklerdeki Kahraman hakkında bilgi almak ve Hürkuş: Göklerdeki Kahraman izlemek için tıklayın

One thought on “Müslüm

  • 20 Haziran 2019 tarihinde, saat 17:11
    Permalink

    Çok güzel bir film. Herkese tavsiye ederim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir