Dedemin İnsanları

Dedemin İnsanları - Film Afişi

Dedemin İnsanları - Film AfişiFilmlerinin standart bir akış yakalayan ve bu akışla büyük bir başarı yakalayan usta yönetmen/senarist Çağan Irmak’tan harika bir film “Dedemin İnsanları”.

Yunanistan ile Türkiye arasında gerçekleşen mübadele döneminde küçük bir çocuk olan Mehmet (Çetin Tekindor), ailesiyle birlikte yerleştiği bu yeni coğrafyada kendine yeni bir hayat kurar. Aradan geçen yılların ardından her şey yoluna girip güzel bir aileye sahip olsa da içindeki “ev” özlemi bir türlü dinmek bilmez ve bu durum Mehmet ve ailesi için büyük sorunlar yaratır. Hoşgörüsü ve centilmen tavırlarıyla her ne kadar insanların sevgisini kazansa da en yakınındaki insanların içten içe beslediği duyguları bir türlü önleyemez ve bu durum onu büyük bir yalnızlığa iter.

Konunun işleniş şekli ve hikayenin akışı o kadar güzel ki filmin bir yerinde ya da filmin bir karakterinde kendinizi bulmanız mümkün… Çağan Irmak filmlerinden alışkın olduğumuz akışta ilerleyen filmde hikaye, karakterlerini izleyiciye benimsetiyor; birlikte güldürüp birlikte ağlatıyor ve nihayetinde çok başarılı bir film ortaya çıkıyor… Film, başarısını Çağan Irmak’la özdeşleşen köklü sanat geçmişine sahip oyuncuların performanslarına da borçlu. Her oyuncu, canlandırdığı karaktere kusursuz şekilde hayat vermiş. Kusursuz bir film.

Kadrosundaki Ahmet Kural, Erdal Tosun ve Murat Cemcir gibi isimlerle dikkat çeken Düğün Dernek 2: Sünnet hakkında bilgi almak ve Düğün Dernek 2: Sünnet izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir