Karınca Kapanı

Karınca Kapanı - Film Afişi

Karınca Kapanı - Film AfişiCüneyt Uzunlar’ın 2012 yılında yazdığı VE aynı adı taşıyan tiyatro oyunundan sinemaya uyarlanmış bir film “Karınca Kapanı”.

Yapacağı yeni yatırımlar için kendi işlerine özel kanunlar ve vergi muafiyetleri çıkartabilen, hatta hükümeti bile elinde tutabilecek büyüklükte bir iş adamı olan Güven Sarıselimoğlu (Cüneyt Uzunlar) eşi Münevver Sarıselimoğlu (Neslihan Yeldan)’yla büyük sorunlar yaşar. Tüm imkanlara sahip olsalar da Güven’in çocukluğundan günümüze kadar taşıdığı sorunlar ikilinin ilişkisi üzerinde kara bir bulut gibi sürekli dolaşır. Münevver, kocasıyla olan sorunları aşmak için yıllar önce kocasının büyük üzüntüler yaşattığı Galip (Fırat Tanış)’in kapısını çalar ve kocasının kendisine yaptıklarını anlatır. Güven Sarıselimoğlu’nun hayatlarını alt üst ettiği bu ikili kafa kafaya vererek ortak düşmanlarından büyük bir intikam almaya hazırlanır.

Sinemada hatta tiyatro sahnesinde izlenilmesi ve hakkı teslim edilmesi gereken müthiş bir hikayeye sahip Karınca Kapanı. Oyuncuların, özellikle de Fırat Tanış ve Cüneyt Uzunlar’ın bireysel performansları, birbirleriyle olan uyumları tek kelimeyle kusursuz. Öyle çok yüksek bir bütçesinin olmadığı apaçık ortada ama verdiği keyif, yarattığı gerilim ve rahatlama duygusu piyasadaki yüzlerce filmden katbekat yüksek.

Film, izleyicisine müthiş bir seyir keyfi sunuyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

Kadrosundaki Çetin Tekindor, Ezgi Mola ve Gökçe Bahadır gibi isimlerle dikkat çeken Dedemin İnsanları hakkında bilgi almak ve Dedemin İnsanları izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir