Aykut Enişte

Aykut Enişte Film Afişi

Aykut Enişte Film Afişi2019 yılının en komik Türk filmi hangisi sorusunun cevabı net olarak Cem Gelinoğlu’nun başrolünde yer aldığı Aykut Enişte filmidir. Evet, 2019’un en komik Türk filmi net olarak Aykut Enişte!

Cem Gelinoğlu, Onur Bilgetay’ın yönetmeliğini yaptığı filmde öyle bir şey yapmış ki son yılların en komik Türk filmleri arasına adını yazdıracak bir film ortaya çıkarmış… Filmi izlerken gözlerinizden yaşlar gelecek, yanaklarınız ve boğazınız ağrıyacak hatta gülmekten ciğerlerinizde sızı hissedeceksiniz.

Kendi yağında kavrulan küçük esnaf Aykut, çok sevdiğini düşündüğü nişanlısıyla evlilik hazırlıkları yaptığı sırada dükkanında gerçekleşen soygun sonrasında büyük yıkım yaşar… Sigorta şirketine zararını tazmin ettirme planları yaparken çok daha büyük bir planın içine düşer ve birden bambaşka bir aileye damat adayı olarak tanıtılır. Bir yandan evleneceği kızın ve ailesinin baskısı diğer bir yandan da tüm hayat birikimi olan dükkanının zararı arasına sıkışıp kalan Aykut hayalini dahi kuramadığı günler ve duygular yaşamaya başlar.

Cem Gelinoğlu’nun yine mükemmel oyunculuğuyla (belki de doğallıyla) hayat verdiği Aykut karakteri tabii ki filmin odağında yer alıyor. Cem Gelinoğlu’na eşlik eden Melis Babadağ’ın oyunculuk performansı da gerçekten alkışı hakediyor.

Baştan sona eğlenceli, baştan sona komik bir yapım.

Kahkahaya doyacağınız bir film sizi bekliyor.
Netflix Elite izle

Netflix Elite izle
Ek ve son olarak; film Netflix’te yayınlanıyor… Netflix’te izlenebilecek Türk filmleri önerisi olarak da kategorize edilebilir, Netflix’in en çok izlenen Türk filmleri listesine girmeyi en çok hak eden filmi olarak da adlandırabiliriz.

Filmin IMDb Puanı7,1

Kadrosundaki Büşra Pekin, Erkan Kolçak Köstendil ve Hazal Kaya gibi isimlerle dikkat çeken İtirazım Var hakkında bilgi almak ve İtirazım Var izlemek için tıklayın

Aykut Enişte” için bir yorum

  • 28 Ocak 2020 tarihinde, saat 16:19
    Permalink

    Gerçekten son yıllarda izlenebilecek en komik Türk filmi Aykut Enişte. Aykut Enişte izle diyerek beni yönlendiren arkadaşıma da çok teşekkür ediyorum.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir