Bizans Oyunları: Geym of Bizans

Bizans Oyunları: Geym of Bizans - Film AfişiGösterime girdiği dönemde büyük ses getiren ve Türk sinemasının dönüşüm yaşadığı filmlerden biri olan Kahpe Bizans’ın senarist ve yönetmeninden bir film “Bizans Oyunları: Geym of Bizans”.

Hikayeye göre Güney Amerika’da bir uygarlık olan Mayalar, Güney Amerika’nın sıcağından sıkılarak taşı toprağı altın, toprağı verimli, üç tarafı denizlerle çevrili Anadolu’ya göç eder. İstanbul/Bağcılar civarına yerleşen Mayalar, Anadolu’daki Türk beylikleriyle girdikleri yakın münasebetlerden dolayı iki kültür arasında güzel bir kaynaşma olur. Getirdikleri bilim ve sanatı, ürettikleri teknolojik araçlarla Anadolu’ya yayan Mayalar zamanla öyle güçlü bir beylik haline gelirler ki Bizans’ın dikkatini ve nefretini üzerilerine çekmekten kurtulamazlar. Kirli planlarla Bizans tahtına oturan Muhteris ve Kilitorya, Mayalar’a son vermek için bir başka kirli plan yapar.

Kahpe Bizans adıyla izleyiciyi heyecanlandıran ve izleyicisinin büyük bir kısmını bu şekilde kazanan, Türk komedi sinemasının en kötü filmlerinden biri “Bizans Oyunları: Geym of Bizans”. Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan ancak sadece birkaç oyuncu dışında neredeyse tamamının amatörce performanslar sergiliyor. Abartılı ve saçma bir senaryo üzerine kurulu ve teknolojiden uzak görsel efektler kullanılmış filmde. Neden ve nasıl böyle bir filme karar kıldılar ve tamamlandığında oturup bir bölümünü dahi izlemeye gerek duymadılar mı anlamak güç. İzlemenin yalnızca zaman kaybından ibaret olduğu filmlerden biri.

Editör Değerlendirmesi
  • 3/10
    Senaryo - 3/10
  • 5/10
    Oyuncu Performansları - 5/10
  • 3/10
    Görsellik - 3/10
3.7/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir