Düğün Dernek 2: Sünnet

Düğün Dernek 2: Sünnet - Film AfişiSelçul Aydemir’in senarist ve yönetmenliğini yaptığı serinin 2. filminde de birliktelikleriyle büyük başarı yakalayan Murat Cemcir ve Ahmet Kural baş rolde yer alıyor.

İsmail (Rasim Öztekin), oğlunun yanına Letonya’ya gider. Burada gelinin ailesini torunlarının sünnet için ikna etmeye çalışır. Fakat olumsuz yanıt alarak Çeto’yla (Murat Cemcir) birlikte tekrar ekibi toplamaya karar verir ve “Düğün Dernek 2: Sünnet” hikayesi doğmaya başlar. Akıl hastanesinde olan Fikret (Ahmet Kural) ve şans oyunlarından parayı bulan Muallim’in de dahil olduğu ekip, sünnetin gerçekleştirilmesi için plan yapmaya başlar.

Ekip kusursuz bir planı gerçekleştirmek için bir araya gelmiş olsa da plan İsmail’in torununu kaçırarak sünnet ettirmek üzerine kurulu olduğundan işler tuhaf bir hal almaya başlar.

Eğlencenin, kahkahanın doruklarda olduğu filmde Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın kusursuz uyumu izleyiciye Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın uyumunu hatırlatıyor. Yerel kültürün yansıması olan müzikleri ve hareketleriyle Sivas yöresinin gerçeklerini ve renkli Türk kültürünün zenginliğini izleyiciye başarılı bir şekilde aktarıyorlar. Film 2 saatlik kusursuz bir eğlence vaat ediyor.

Editör Değerlendirmesi
  • 6/10
    Senaryo - 6/10
  • 8/10
    Oyuncu Performansları - 8/10
  • 5/10
    Görsellik - 5/10
Sending
İzleyici Değerlendirmesi
0 (0 Değerlendirme)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir