EntelKöy EfeKöy’e Karşı

EntelKöy EfeKöy'e Karşı - Film Afişi

EntelKöy EfeKöy'e Karşı - Film AfişiBaş rollerinde Şahin Irmak, Emin Gürsoy ve Ayşe Bosse’nin yer aldığı, vizyonda olduğu dönemde çok fazla izleyici çekmese de sonrasında sosyal medyada fazlasıyla beğenilen ve bu sebep merak edip izlediğim harika bir film.

Filmin vizyondayken yeterli ilgiyi görememiş olmasının üç ana sebebi var. BKM Mutfak’tan tanınan ve o dönem yalnızca BKM ile tanınan Şahin Irmak üzerine kurulu olması, film afişinin beceriksizce tasarlanmış olması ve en önemli sebep olan tanıtımdaki başarısızlık…

Şehir hayatından bunalmış bir grup entelektüel ve doğal yaşam meraklısı insanın Efeköy’e gelmesiyle başlayan hikaye bir süre sonra köye termik santral kurulacağı söylentisiyle karışıyor. Efeköy’ün yerlileriyle köye göç etmiş olan enteller arasındaki soğuk savaş harika bir mizahla anlatılıyor. Köy muhtarı Ali’nin köylülerin baskısıyla yaptığı her şey fazlasıyla komik.

Pek çok insanı rahatsız edecek seviyede kullanılan küfür ise her ne kadar Ege şivesine yakışıyor olsa da filmden geriye kalanlar arasında olması film adına büyük bir eksi.

Son olarak, köylülerin Bereket Tanrısı ile tanıştığı sahne var ki efsane.

Kadrosundaki Ata Demirer, Sümer Tilmaç ve Vildan Atasever gibi isimlerle dikkat çeken Osmanlı Cumhuriyeti hakkında bilgi almak ve Osmanlı Cumhuriyeti izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir