Kocan Kadar Konuş

Kocan Kadar Konuş - Film Afişi

Kocan Kadar Konuş - Film AfişiKitap yayıncısı ve aynı zamanda kitap aşığı olan Efsun (Ezgi Mola), 30 yaşına gelmiş ve ev halkının gözünde evde kalmış bir kız kurusudur. Efsun’un bir koca bulmasını kendilerine görev edinen anneanesi, annesi ve kız kardeşleri Efsun’u yepyeni, ideal bir kadın haline getirmeye çalışırlar… Efsun ise çok sevdiği kitaplarından ve evdeki tek aklı başında birey olan babasından öğrendiği doğrularla yaşayan sivri dilli bir kızdır. Durumundan hiçbir şikayeti olmasa da henüz 20 yaşında olan kuzeninin evleneceği haberi Efsun’u da harekete geçirir. Ev kadınlarının müdahalesiyle Efsun bambaşka bir kadın oluverir. Tüm bu değişim yaşandığında ise karşısına eski Efsun’dan hoşlanan lise aşkı Sinan (Murat Yıldırım) çıkar.

Şebnem Burcuoğlu’nun aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan; Ezgi Mola, Murat Yıldırım, Nevra Serezli, İsmail İncekara ve Şebnem Sönmez gibi ünlü ve usta oyuncuların kadrosunda yer aldığı mükemmel bir Türk komedisi Kocan Kadar Konuş… Komedi olduğu kadar aslında büyük bir de drama filmi olarak değerlendirilebilir verdiği mesajlar ve anlattığı hikaye sebebiyle. Ancak yaşattığı eğlence ve verdiği mutluluk filmi bir komedi filmi olarak sınıflandırmayı en doğru iş kılıyor.

Ezgi Mola’nın ilk ciddi sinema deneyimi olması ve film boyunca yürüttüğü üstün performansından dolayı büyük beğeni topladığı film olarak da kayda geçebilir. Mutlaka izleyin ve izlettirin.

Kadrosundaki Eylem Şenkal ve Seray Sever gibi isimlerle dikkat çeken Manda Yuvası hakkında bilgi almak ve Manda Yuvası izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir