Manda Yuvası

Manda Yuvası - Film Afişi

Manda Yuvası - Film Afişiİstanbul’da giriştiği müteahhitlik serüveni hiç de hayal ettiği gibi gitmeyen Kastamonu’nun Çaykaşı Köyü’nden Aşur (İlyas İlbey)’un hikayesi anlatılıyor filmde… Aşur, İstanbul’da her anlamda dibi gördükten sonra kendine tek kaçış yolu olarak doğup büyüdüğü toprakları görür. Bir anlık kararla baba ocağına, köyüne gider ancak köyünde yeniden başlamak istediği hayata dair tek bir iz yoktur. Öncelikle köyüne hayatı yeniden getirmeyi ilk hedef olarak belirler ve yıllarca İstanbul’da kalmış olmanın verdiği tecrübesini köylülerinin azim ve kararlılığıyla birleştirerek gerçekleştirir.

Aşur, köydeki evinde yaşayan eski bir aktivist olan Vedat ile birlikte bir plan yapar ve tarihte şimdiye kadar sürekli köylüyü ağına düşürmüş olan dev şirketleri bu kez köylülerin ağına düşürmeye karar verirler.

Yıllar önce “İnce İnce Yasemince” programındaki o meşhur bölümde “İtilmiş” karakteriyle tanıdığımız başarılı tiyatro oyuncusu İlyas İlbey’in başrolünde bulunduğu, Seray Sever, Eylem Şenkal ve Sefa Tantoğlu gibi ünlü isimlerin de kadrosunda yer aldığı, harika bir Türk komedi filmi Manda Yuvası. Ayrıca filmdeki diğer tüm köy halkını, yörenin yerlisi insanların canlandırıyor olması filme mükemmel bir doğallık katıyor ve sımsıcak bir filme dönüştürüyor. Bu büyük eğlenceyi sakın kaçırmayın, mutlaka izleyin.

Kadrosundaki Begüm Öner, Bora Akkaş ve Bülent Çolak gibi isimlerle dikkat çeken Öğrenci İşleri hakkında bilgi almak ve Öğrenci İşleri izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir