Mandıra Filozofu: İstanbul

Editör Değerlendirmesi

  • Senaryo - 5/10
    5/10
  • Oyuncu Performansları - 5/10
    5/10
  • Görsellik - 5/10
    5/10
Sending
İzleyici Değerlendirmeleri
0 (0 Değerlendirme)

Mandıra Filozofu: İstanbul - Film AfişiBodrum’un Çökertme Köyü’nde, bir hırka biraz da lokmasıyla mutlu mesut ve kafası rahat yaşayan Mustafali (Müfit Can Saçıntı), yıllar önce onu ve annesini terk eden babasının İstanbul’da yoğun bakımda tedavi altına alındığını öğrenir öğrenmez yola çıkar. Yolculukta yanına annesini ve köyden arkadaşı Basri’yi yanına alır. Babasının kaldığı hastanede yıllar önce üniversiteden arkadaşı Hilmi’yle karşılaşır. Mustafali’nin, Hilmi’yle karşılaşması İstanbul’da biraz daha fazla kalmasına ve İstanbullularla iletişime geçmesine neden olur.

Mustafali’nin İstanbul’un ve İstanbulluların kafasını karıştırması işte bu sebeple başlar… Yaşamadıkları hayatlarının hızında kaybolmuş sürüklenen İstanbulluların hayatına anlam veremeyen Mustafali, arkadaşı Hilmi’nin iş yerinde yaşadığı sorunlara çare bulmak için patronuyla bile konuşur. Ve tabii ki büyük dersler verir.

Mizah konusunda ilk filme göre çok büyük eksiklikleri var. Her ne kadar etkisi kısa sürecek ve dar kapsamlı kalacak olsa da ders tadında mesajları var filmin. Keşke Mustafali’nin hayalini kurduğu ve savunduğu hayatı yaşabilsek…

Önüne konulan hedefleri gerçekleştirmek için canını dişine takmış tüm üretici ve pazarlamacıların; işçilerin, bankacıların, satışçıların izlemesi gereken bir film. Güldürmüyor ancak bolca düşündürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir