Moskova’nın Şifresi: Temel

Moskova'nın Şifresi: Temel - Film AfişiTürk sineması için utanç sayılabilecek, her yönüyle vasatın altında olan basit bir film “Moskova’nın Şifresi: Temel”.

Temel (Alper Kul), bulduğu bir çanta dolusu altın sayesinde çok varlıklı bir ailenin kızı olan ve delicesine aşık olduğu Zuhal’e kavuşur. Zengin eşi sayesinde kendisi gibi gariban arkadaşlarıyla tüm günü boş boş oturarak geçirebilen Temel’in sakin ve boş hayatı; altınların Temel’de olduğunu öğrenen Rus mafyasıyla belaya girer. Zuhal ile evlenebilmek için bir araç olarak kullandığı altınları polise teslim eden Temel ise Rusların altının peşinde olduğunu bilmeden, kendisine yapılan saldırının intikamını alabilmek için yakın arkadaşı Turgay (Ruhi Sarı) ile birlikte Rusya’ya gider. Trabzon’da başlayıp Rusya’ya ulaşan ve yeniden Trabzon’a dönen “komik” macera işte bu şekilde başlar.

İçi boş bir fikirle yola çıkıldığı çok belli olan senaryonun filme dönüştürülmesi yolunda harcanan çabayı takdir ediyorum ancak bir sinemasever olarak yapılan masrafa, harcanan emeğe ve çalınan zamanıma üzülüyorum. Her şeyiyle o kadar kötü ki tüm kriterler içinde vasat olarak değerlendirilebilecek tek şey oyuncu performansları diyebilirim… Siz siz olun, izlemeyin. Zaman kaybetmeyin.

Kadrosundaki Begüm Öner, Bora Akkaş ve Eda Ece gibi isimlerle dikkat çeken Kocan Kadar Konuş: Diriliş hakkında bilgi almak ve Kocan Kadar Konuş: Diriliş izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir