Öğrenci İşleri

Öğrenci İşleri - Film AfişiBabasından kendisine yadigar kalan dershaneyi tüm güçlüklere rağmen ayakta tutmaya çalışan Kısmet (Murat Akkoyunlu), bir yandan da dershanesini ve dershanenin bulunduğu araziyi müteahhitlik yapan kardeşi İsmet (Fırat Tanış)’ten kurtarmaya çalışır.

Kısmet, iflasın eşiğine gelip son kozlarını oynadığı anda kardeşi İsmet ile bir iddiaya girer. Müteahhit kardeşinin kuracağı bir sınıf ile Kısmet’in dershanesinden seçilecek olan bir sınıf lisans yerleştirme sınavında yarışır ve yarışı kazanan taraf dershaneyle birlikte arazisine de sahip olur… Temiz kalpli bir öğretmen olan Kısmet, birbirinden kötü öğrencilerini adam edip sınavda başarılı olmaları için çalışırken kardeşi İsmet hile yoluyla kendisine “Titanlardan” oluşan bir sınıf hazırlar ve eğlence dolu yarışma başlar.

Talip Karamahmutoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği filmin kadrosunda Murat Akkoyunlu, Fırat Tanış, Bülent Çolak, Deniz Celiloğlu gibi aynı jenerasyondan pek çok ünlü oyuncu yer alıyor. Genel olarak televizyon ekranlarından tanıyıp sevdiğimiz bu isimleri böyle eğlenceli bir filmde bir arada görmek gerçekten güzel ve aslında büyük de bir şans.

Kalite ve güldürü olarak Türk komedi filmlerinin ortalamasında, eğlenceli bir film. İzlemenizi tavsiye ederim.

Bir önceki yazımız olan Aşk Olsun başlıklı makalemizde İlker Aksum, Kenan Ece ve Sedef Avcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir