Polis Akademisi: Alaturka

Polis Akademisi: Alaturka Film Afişi

Polis Akademisi: Alaturka Film AfişiMehmet Ali Erbil ve Yolanthe Cabau’nun başrollerinde yer aldığı, Peker Açıkalın’ın varlığıyla tat kattığı, Sümer Tilmaç ve Sinan Bengier’in lütfedip kadrosunda yer aldığı güzel bir yerli komedi filmi Polis Akademisi: Alaturka…

Bir sinema filmi olarak planlanan ve 2015 yılının başında sinemada gösterime girmesine rağmen beklenen gişe hasılatını sağlayamadığı için çok kısa bir sürede televizyonda da yayınlanan filmde klasik Polis Akademisi filmlerinin konusu işleniyor… Polislikle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir grup genç, yalnızca “adam” olmak veya iş sahibi olmak amacıyla akademiye kaydolur. Karakteri ve polisliğe bakış açısı oldukça katı kurallara bağlı olan akademi müdür yardımcısı Beton Haşmet(Mehmet Ali Erbil) ise yeni polis adaylarının önlerindeki en büyük zorluktur.

Oyunculuğunu beğendiğim Mehmet Ali Erbil’in başarıyla canlandırdığı sempatik ve bir o kadar da sinir bozucu insan profili bu filmde de dört dörtlük bir şekilde karşımızda. Peker Açıkalın ise şaşkın ancak bir o kadar tehlikeli bir karakterle, Avrupa Yakası’ndan tanıyıp sevdiğimiz Gaffur karakterini bir anlamda yeniden canlandırıyor. Yalnızca kadınlığı önplana sürülmüş olan Yolanthe Cabau hakkında herhangi bir şey söylemeye ise gerek yok.

Sinema verilerine göre vizyonda olduğu dönemde yalnızca 22.437 kişi tarafından izlenmiş olan film, televizyon ekranlarından milyonlara ulaşıp enerjisini ve neşesini geniş kitlelere ulaştırabilmiş. Kahkahalarla gülebileceğiniz, keyifli vakit geçirebileceğiniz çok güzel bir film Polis Akademisi: Alaturka. Küçümsememek gerek.

Kadrosundaki Cem Yılmaz, Çetin Altay ve Zafer Algöz gibi isimlerle dikkat çeken Ali Baba ve Yedi Cüceler hakkında bilgi almak ve Ali Baba ve Yedi Cüceler izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir