Robinson Crusoe & Cuma

Robinson Crusoe & Cuma - Film Afişi

Robinson Crusoe & Cuma - Film AfişiTürk sinemasının açık ara en kötü filmlerinden biri “Robinson Crusoe & Cuma”.

Issız Ada’ya düşen Robinson Crusoe (Serhat Mustafa Kılıç) arkadaşı Cuma ile birlikte adada sakin, sıkıcı ve yalnız bir yaşam sürmektedir. Adadaki 15. yıl dönümünde depresyona girmiş, mutsuz ve umutsuz bir şekilde günlerini geçirmeye devam eden Robinson’un hayatı, Hz. Nuh’a özenerek tüm canlılardan gemisine birer çift alarak gemisine dolduran Viktor ve kızlarının adaya gelmesiyle biraz da olsun hareketlenir. Viktor’un kızlarının kalplerini çalarak yıllardır devam eden yalnızlıklarına son vermek isteyen Robinson ve Cuma, sözde komik olaylar yaşar.

Hangi millete ve kültüre ait olursa olsun fark etmez ancak özellikle bir Türk yapımında bu kadar ırkçı göndermenin yapılması, izleyiciyi filmden soğutuyor. Ve bu soğukluk bir türlü komik hale gelmeyen, izleyiciyi yakalamayı başaramayan filmin sonuna kadar sürüp gidiyor.

Senaryonun sıkıcılığı, görsel efektlerin sıradanlığı, oyuncu sayılabilecek tek kişi olan Serhat Mustafa Kılıç’ın tek başına yeterli olamaması filmi her anlamda vasatın çok çok altında bir yere itiyor. 1 saat 32 dakikalık bir zaman kaybından başka bir şey değil Robinson Crusoe & Cuma. Kesinlikle tavsiye etmiyorum, uzak durun.

Kadrosundaki Ekin Türkmen, Fırat Tanış ve Goncagül Sunar gibi isimlerle dikkat çeken Uzaklarda Arama hakkında bilgi almak ve Uzaklarda Arama izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir